Holdturnering 2017/18

Penthouse Cph Københavns BTK 2 Københavns BTK 3

Stigadivisionen

2. Division Herrer, kreds 1 Østdanmarksserie, kreds 2
Kasper Sternberg Sjelle Sebastian Borel Carsten S. Nielsen
Morten Hyrup Rasmussen Emil Lynge Sørensen Claus Jensen
Christian T. Kongsgaard Mads Lund Petersen Lars Daugaard
Nichlas Middelhede Nicholai Nyborg Michael Kofod
Mikkel Emborg Sebastian Karlsson  Hasanin Al-Bazaz
Martin Buch Andersen Anders Reutzer
 Thor B. Christensen

 

Københavns BTK 4 Københavns BTK 5 Københavns BTK 6 

Serie 1 Kreds 4

Serie 1 Kreds 5

Serie 2 Kreds 9

Hjemmekampe: onsdag Hjemmekampe: onsdag Hjemmekampe: mandag
Holdleder: Peter Steinaa Holdleder: David L. Hansen Holdleder: Ruth Hansen
Ajit Rao Morten Jeppesen  Matthieu Barbet
Zeng Ming Xie Theis Andersson  Kevin Turner
Lukas Alexandre Pereira de Andrade Bent Larsen  Dagoberto Sepulveda
Claus Rømer  Allan K. Hørringsen

 

Københavns BTK 7 Københavns BTK 8 Københavns BTK 9

Serie 2 Kreds 10

Serie 2 Kreds 8

Serie 3 Kreds 16

Hjemmekampe: mandag Hjemmekampe: mandag Hjemmekampe: onsdag
Holdleder: Anders Breinholt Holdleder: Hans Brenøe-Jensen Holdleder: Claus Christensen
Jens Peter Münchow Karsten Dollerup Nielsen Martin Lykke Mortensen
Lars Gunnersen Palle Jørgensen Paulina T. Sørensen
Edward Harvey  Henrik Nielsen Cathrine Schaltz

 

Københavns BTK 10 Københavns BTK 11 Københavns BTK 12

Serie 3 Kreds 14

Serie 3 Kreds 15

serie 4 Kreds 23

Hjemmekampe: onsdag Hjemmekampe: mandag Hjemmekampe: onsdag
Holdleder: Kristoffer Jensen Holdleder: Anders Brix Holdleder: Mai Jensen
Neil Vergara Emil Margaard Offersen Lisbet Helweg Strachan
Jakob Wilquin Ram Preshov Jennifer Watkins

 

Københavns BTK 13

Serie 4 Kreds 22

 

Hjemmekampe: mandag
Holdleder: Niels Marker
Sasa Mackic
Lars Christophersen
Pia Wickstrøm

 

Københavns BTK 1 – Damer

1. division Damer

 

 

Holdleder: Paulina T. Sørensen
Cathrine Schatz
Mette Skjoldager Hansen (B)
Malene Nikolaisen (B)

 

Københavns BTK Junior 1 Københavns BTK Junior 2 Københavns BTK Junior 3

Juniordivision Kreds 1

Herre ungdom o. 12 år A

 Herre ungdom o. 12 år B
Holdleder: Holdleder: Kim Broberg  Holdleder:
Ruben B. Harrild Felix Thygesen  Ida B. Schøsler
Anders Reutzer Sørensen Emil Broberg  Dea Melgaard
Luka D. Jahn Andreas Eriksen  Louise Jelsbak Thomsen
Anton Lund
Laurits Jelsbak Thomsen
 Albert B. Harrild