juli 2017
M T O T F L S
« jan    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

 

Penthouse Cph Københavns BTK 2 Københavns BTK 3

Stigadivisionen

2. Division Herrer, kreds 1 3. division Herrer, Kreds 1
Kasper Sternberg Sjelle Anders Reutzer Sørensen Carsten S. Nielsen
Christian T. Kongsgaard Andreas Fehrn Claus Jensen
Mikkel Emborg Anton Lund Lars Daugaard
Morten Hyrup Rasmussen Mads Noring Andersen Michael Kofod
Sune Bjørn Larsen Marc Tell Klein
 Thor B. Christensen Mie Binnerup Jakobsen
Morten Bo Petersen
Nick Ilsø

 

Københavns BTK 4 Københavns BTK 5 Københavns BTK 6 

Serie 1 Kreds 4

Serie 1 Kreds 5

Serie 2 Kreds 8

Hjemmekampe: onsdag Hjemmekampe: onsdag Hjemmekampe: mandag
Holdleder: David L. Hansen Holdleder: Peter Steinaa Holdleder: Gert Jørgensen
Allan K. Hørringsen Ajit Rao Henrik Thorhauge Sørensen
Bent Larsen Anton Lund Jonas Christensen
Claus Rømer Mao Liu Theo Jørgensen
Theis Andersson Zeng Ming Xie Thomas Lydholm

 

Københavns BTK 7 Københavns BTK 8 Københavns BTK 9

Serie 2 Kreds 7

Serie 2 Kreds 9

Serie 3 Kreds 15

Hjemmekampe: mandag Hjemmekampe: mandag Hjemmekampe: onsdag
Holdleder: Anders Breinholt Holdleder: Hans Brenøe-Jensen Holdleder: Claus Christensen
Jens Peter Münchow Karsten Dollerup Nielsen Martin Lykke Mortensen
Lars Gunnersen Palle Jørgensen Paulina T. Sørensen
Lukas Alexandre Pereira de Andrada Rune T. Olsen

 

Københavns BTK 10 Københavns BTK 11 Københavns BTK 12

Serie 3 Kreds 16

Serie 3 Kreds 14

serie 4 Kreds 21

Hjemmekampe: mandag Hjemmekampe: onsdag Hjemmekampe: onsdag
Holdleder: Ruth Hansen Holdleder: Cathrine Schaltz Holdleder: Mai Jensen
Allan B. Christensen Henrik Tuxen Kristoffer Jensen
Oleg Gavryushenko Jakob Wilquin Lisbet Helweg Strachan
Neil Vergara

 

Københavns BTK 13

Serie 4 Kreds 22

 

Hjemmekampe: mandag    
Holdleder: Lars Christophersen
Jørgen Hansen
Niels Marker
Pia Wickstrøm

 

Københavns BTK 1 - Damer

1. division Damer

 

 

Holdleder: Paulina T. Sørensen    
Cathrine Schatz

 

 

Mette Skjoldager Hansen
Reserve - Mai Jensen

 

Københavns BTK Junior 1 Københavns BTK Junior 2 Københavns BTK Junior 3

Juniordivision Kreds 1

Herre ungdom o. 12 år A

 Herre ungdom o. 12 år B
Holdleder: Holdleder: Kim Broberg  Holdleder:
Ruben B. Harrild Felix Thygesen  Ida B. Schøsler
Anders Reutzer Sørensen Emil Broberg  Dea Melgaard
Luka D. Jahn Andreas Eriksen  Louise Jelsbak Thomsen
Anton Lund
Laurits Jelsbak Thomsen
 Albert B. Harrild